Social Innovation Camp Praha

Social Innovation Camp Praha propojuje lidi, nápady a digitální nástroje pro vytvoření sociální inovace prostřednictvím internetu a/nebo mobilních bezdrátových aplikací. Projekt finančně podpořila Nadace Vodafone, dalšími partnery jsou Konektor a HUB Praha.

Informace o dalším ročníku Social Innovation Campu Brno 2012 naleznete na www.inovaceprospolecnost.cz

Bookmark and Share

Respekt institut a Era spouští Burzu nápadů druhého ročníku Social Innovation Campu. Hledáme nejlepší nápady na společenské inovace, které mohou za pomoci online nástrojů vyřešit různé problémy ve společnosti. Během samotného Social Innovation Campu ve dnech 16.18. března 2012 se v  brněnském Domu umění setká 60 účastníků – kempařů, kteří budou mít za úkol v 6 týmech vybrané nápady během 48 hodin zpracovat do podoby životaschopných a udržitelných projektů.

Přihlaste sebe a svůj nápad na Social Innovation Camp Brno 2012!

Social Innovation Camp Brno 2012 propojuje lidi, nápady a online nástroje pro tvorbu společenských inovací. Akce vyvrcholí březnovým víkendem plným kreativity a tvůrčí energie v brněnském Domě umění. Generálním partnerem projektu je Era, partnerem je Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět a mediálním partnerem je týdeník Respekt.

Jaké hledáme nápady?

Nabízíme několik vodítek, které je důležité si zodpovědět, než svůj nápad do Social Innovation Campu přihlásíte: Otevřít celý příspěvek »

Respekt institut, o.p.s. a Era dnes spouští Burzu nápadů Social Innovation Campu Brno 2012 (www.inovaceprospolecnost.cz). Akce propojuje lidi, nápady a online nástroje pro tvorbuspolečenských inovací a vyvrcholí březnovým víkendem plným kreativity a tvůrčí energie. Generálním partnerem projektu je Era, partnerem je Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět a mediálním partnerem je týdeník Respekt.

Myšlenku Social Innovation Campu přinesla britská stejnojmenná organizace. První kemp se konal v roce 2008 v Londýně. Vzhledem k jeho úspěchu kempu a pokračování se myšlenka rozšířila dále do světa. Respekt institut na tuto úspěšnou tradici navazuje a přináší do ČR již druhý Social Innovation Camp, který se bude konat o víkendu 16.–18. března v brněnském Domě umění na Malinovského náměstí.

Otevřít celý příspěvek »

Pro všechny kempaře, příznivce i všechny ostatní Vám přinášíme záznam v prvního Social Innovation Campu Praha 2010. Užijte si jej, my jsme si Camp užili!

Nabízíme vám k nahlédnutí závěrečné prezentace projektů, na kterých kempaři celý víkend pracovali.

Máma hledá mámu

Prezentace týmu zde

Tým: Zuzana Blažková, Tamara Kováčová, Kateřina Ailová, Ladislav Veselý, Ladislav Janeček, Jiří Sekera, Jiří Kostrba a Marko Zekič

Komunitní server vozíčkářů

Prezentace týmu zde

Tým: Alena Jančíková, Marek Soták, Vítek Ježek, Zuzana Růžková, Tomáš Pruša, Lada Brůnová, Erik Čipera, Dominik Drahonínský, Jak Sládek, Klára Tůmová, Martin Tušl

Moje město

Prezentace týmu zde

Tým: Zuzana Demlová, Barbora Vidová Hladká, Hana Matoušová, Luboš Louženský, Milan Čermák, Renata Kořínková, Lukáš Hendé Djakoualno, Petr Kutílek begin_of_the_skype_highlighting     end_of_the_skype_highlighting

Náročný, kreativní a velmi produktivní víkend Social Innovation Camp Praha 2010 zakončila v neděli 14. 11. 2010 přednáška Komunitní práce a internet Dana France (Unisona Studio). Následovaly  prezentace tří zpracovávaných projektů  Máma hledá mámu, Komunitní server vozíčkářů a Moje město. Hlasování odborné poroty a publika rozhodlo, který z nápadů se jim nejvíce líbil a který prokázal největší pokrok a životaschopnost do budoucna.

Porota ve složení Hana Schreibová (Respekt institut), Colin Shea (Vodafone ČR), Petr Baše (HUB Praha), Martin Charvát (Konektor) a Filip Hráček (Google ČR) zvolila vítězným projektem Komunitní server vozíčkářů. Tým, který na tomto projektu pracoval, získává od Nadace Vodafone podporu 25.000 Kč.

Divákům v publiku se nejvíce líbil projekt Máma hledá mámu. Tomuto týmu věnuje společnost chimitweb.cz svoje služby v hodnotě 10.000 Kč.

HUB Praha poskytne všem 28 kempařům, kteří se zúčastnili celého kempu, dvouměsíční členství v HUBu zdarma.

Všechny 3 projekty budeme i nadále sledovat a budeme se je v jejich úsilí o uvedení projektu v život snažit maximálně podpořit. Průběžně budeme informovat o dalším vývoji na webu www.sicamp.cz, facebooku facebook.com/sicamp.praha a twitteru twitter.com/sicamp_praha

Respekt institut jako realizátor projektu děkuje kempařům, partnerům, porotcům i všem ostatním za skvělou práci a podporu!

Prezentace jednotlivých týmů a jejich složení najdete zde. Otevřít celý příspěvek »

V neděli 14. listopadu od 15:30 se Social Innovation Camp Praha 2010 otevírá pro veřejnost. Přijďte podpořit práci kempařů a odměňte je svým hlasem! Dorazte v neděli 14. listopadu na půl čtvrtou do HUBu (Drtinova 10, Praha).

Program odstartuje přednáška Daniela France, ředitele společnosti Unisona Studio, na téma Komunitní práce a internet.

Poté budou kempaři prezentovat svoje projekty. Odborná porota vybere vítězný projekt, který získá do začátku finanční podporu 25 000 Kč! Dále bude udělena cena publika, o které budete hlasovat Vy!

Realizační tým vybral a oslovil 30 nejvhodnějších zájemců o účast – tvz. kempařů (programátorů, web designérů, sociálních a komunitních pracovníků a dalších nadšenců) – kteří během Social Innovation Campu ve dnech 12. až 14. listopadu 2010 v pražském centru HUB budou ve třech týmech vybrané nápady 48 hodin zpracovávat do podoby životaschopných a  udržitelných projektů.

kde nás najdete
Respekt institut, o.p.s. v likvidaci
IČ: 26465302
DIČ: CZ26465302
Pernerova 47
180 07 Praha 8
institut@respekt.cz
+420 233 071 034
Respekt institut na facebookuRespekt institut na youtubeRespekt institut na twittruZasílání novinek na emailOdběr novinek pomocí RSS